Правове виховання

Виконуючи  завдання  і  реалізуючи основні принципи виховної роботи, правове виховання в гімназії орієнтується  на  нормативно – правову базу з питань  виховної роботи, а  саме Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини»,  «Декларацію прав дитини»  та нормативно – правові акти, документи  Міністерства освіти і науки України, органів місцевого самоврядування.

Морально-правове виховання учнів гімназії реалізовується через проведення Тижня правової освіти у жовтні, Всеукраїнського тижня права у грудні, місячників боротьби з наркоманією, алкоголізмом, тютюнопалінням, Тижня історії та правознавства, конкурсу плакатів та малюнків „Права очима дітей", батьківських зборів, лекцій для батьків, тематичних виховних годин.
    У закладі постійно ведеться робота з попередження расизму та ксенофобії, виховання толерантного відношення до людей. Протягом року заступником директора з НВР Тарасенко Л.В. заплановано 12 онлайн-засідань Ради профілактики, бесіди на правову тематику.
   На засіданнях Ради розглядаються випадки порушення  поведінки учнями, схильними  до порушень  дисципліни, пропусків занять без поважних причин
    Радою профілактики гімназії практикуються такі засоби впливу:
- винесення офіційного попередження про відповідальність за навчання та виховання дітей  батькам.
- термін   для   виправлення  своєї  поведінки  на  місяць  або  два  місяці.
    Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та іх батьками за місцем мешкання.
      Класні керівники проводять роботу з батьками і дітьми щодо оздоровлення сімейних відносин. У вересні та жовтні 2023 р. класними керівниками заплановані відвідини неблагонадійних сімей за місцем проживання, обстеження їх житлово-побутових умов. Класними керівниками постійно здійснюється психологічно-педагогічний супровід та контроль цих сімей.
    Питання роботи закладу з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядаються на засіданнях педради, нарадах при директорі, засіданнях МО класних керівників.