У ГІМНАЗІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ БЕЗПЕРЕШКОДНИЙ ДОСТУП ДО ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ.

На даний час у закладі створено 1 інклюзивний клас, в якому навчається одна дитина
    У гімназії № 12 м.Новомосковська створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі й дітей з інвалідністю - їх забезпечено безперешкодним доступом до всіх приміщень навчального закладу, а саме:

- у наявності пандус (переносний);

- східці для організації безпечного переміщення дітей обладнані поручнями;

- туалетне приміщення знаходиться на І поверсі

У гімназії створена ресурсна кімната для відпочинку дітей з особливими освітніми потребами. З вересня  2022 року кімната облаштована кухонними меблями, шафами, партою і стільцями, кріслами, ноутбуком та відеопроекторм.

Заклад розмiщений на окремій земельній ділянці,  має два в’їзди (основний  та  господарський).
  На території гімназії існують забудови, фiзкультурно-спортивна зона, зона вiдпочинку.
Фiзкультурно-спортивна зона для дiтей шкiльного вiку включає:
- майданчики для спортивних iгор (волейболу);
- майданчик для гiмнастичних занять;
- футбольне поле з кiльцевою бiговою дорiжкою.
       У зонi вiдпочинку розмiщуються майданчики для рухливих iгор учнiв закладу.
    Територія гімназії озеленена з використанням листяних та фруктових дерев, кущів, квітів.
     У вечiрнiй час територія закладу освітлюється зовнішнім штучним освітленням. Гімназія має огородження висотою 1,5м.
   Усі основні приміщення мають природнє освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздобленні навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі і парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень.
  Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка навчально–виховного процесу.
   У закладі дотримується повітряно–тепловий режим. Чистота повітря забезпечується регулярністю вологого прибирання та провітрювання. Приміщення обладнані системою центрального опалення та вентиляції, що забезпечує сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища.
     Спортивна зала розташована на першому поверсi.
  Примiщення харчоблоку розташовується у спецiальному блоцi на 2 поверсi, з самостiйним виходом.
      На харчоблоці передбачений добовий резервний запас води.