Методичне об'єднання вчителів суспільно - гуманітарного циклу

Керівник об'єднання - Холодна Надія Яківна, вчитель української мови та літератури

науково-методична проблема, над якою працює м/о: "Реалізація компетенційного підходу, формування соціальнокультурних цінностей на уроках предметів гуманітарного циклу"

Завдання, над якими працює методичне об'єднання вчителів гуманітарного циклу:

- організація навчально-виховного процесу у 5-х класах і вивчення базових дисциплін в основній школі,

- ярмарок педагогічних ідей, відкриті уроки у 6 та 9 класах з реалізації методичних проблем, обраних вчителем,

- комунікативна компетентність учителя,

- активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках,

- ознайомлення з новинками методичної літератури,

- робота з обдарованими та творчими дітьми,

- підготовка до ДПА, ЗНО, організація навчальної практики з дисциплін гуманітарного профілю.

Тематика засідань методичного об’єднання вчителів

суспільно-гуманітарного циклу на 2023/2024 н.р.

І засідання

1. Про підсумки роботи методичного об’єднання за 2022/2023 н.р.

2. Про аналіз та погодження календарно-тематичного планування на І семестр 2023/2024 н.р.

3. Про обговорення заходів щодо організації роботи з обдарованими дітьми.

4. Про обговорення завдань та проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з предметів гуманітарного циклу.

5. Аналіз художнього тексту (з досвіду роботи Криворотенко О.Г.)

ІІ засідання

1. Про контроль за дотриманням єдиного орфографічного режиму та якістю перевірки зошитів з української мови в 5-9 кл.

2. Про застосування інформаційних технологій у процесі викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу.

3. Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнських олімпіад.

4. Про організацію роботи щодо підготовки учнів до участі у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з предметів гуманітарного циклу.

5. Про організацію та проведення свята, приуроченого Дню української писемності.

Січень

ІІІ засідання

1.Про підсумки виконання навчальних планів та програм за І семестр 2023/2024 н.р.

2. Про результати моніторингу якості знань учнів за І семестр 2023/2024 н.р. з  української мови та літератури.

3. Про аналіз календарно-тематичного планування предметів суспільно - гуманітарного циклу за І семестр 2023/2024 н.р. та погодження на ІІ семестр.

4.Про підведення підсумків участі учнів у Всеукраїнській олімпіаді  з предметів суспільно - гуманітарного циклу та конкурсів з української мови ім..П.Яцика та Т.Шевченка.

5. Про підсумки роботи МО за І семестр 2023/2024 н.р.

6. Про обговорення планів проведення предметних тижнів.

7. Про огляд новинок наукової та методичної літератури.

ІV засідання

1. Про підготовку учнів 9 класів до участі у ДПА 2023/2024 н.р. та про організацію повторення навчального матеріалу на уроках суспільно - гуманітарного циклу в 9 класах.

2. Про шляхи підвищення орфографічної грамотності учнів (творчий обмін досвідом).

3. Про організований порядок закінчення 2023/2024 н.р.

4. Про пошуки нових шляхів підвищення ефективності уроку, проблемного викладання мови та літератури.

V засідання

1. Про підсумки виконання навчальних планів та програм за 2023/2024 н.р. та аналіз календарно-тематичного планування за ІІ семестр 2023/2024 н.р.

2. Про результати моніторингу якості знань учнів за 2023/2024 н.р. з української мови та літератури.

3. Про підсумки роботи МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу за 2023/2024 н.р.