Методичне об'єднання вчителів художньо-естетичних наук та фізичного виховання

Керівник об'єднання - Кравцова Олена вікторівна, вчитель музичного мистецтва, мицтецтва, етики, художньої культури

Науково-методична проблема - "Створення умов для розвитку творчої особистості, здатної діяти в конкурентних умовах сучасної дійсності і в віртуальному просторі"

Проблемні питання над якими працюють вчителі:

Кравцова Олена Вікторівна - «Художньо естетична креативна освіта на уроках музичного мистецтва як передумова загальнокультурного розвитку та розвитку інноваційної особистості»

Грубник Марина Володимирівна - «Використання нетрадиційних технологій при викладанні образотворчого мистецтва»

Хороша Анжела Петрівна -« Вплив рухової активності на здоров’я та фізичну підготовленість дітей та підлітків»

Криворучко Валентина Вікторівна- «Формування творчих комунікативних здібностей як шлях до професійного самовизначення учнів»

Караванченко Геннадій Васильович- «Розвиток креативних здібностей учнів на уроках трудового навчання»

ЗАСІДАННЯ I

(нормативно-корекційне засідання  серпень)

Тема:      «Пріоритетні завдання методичної роботи

на 2023/2024 навчальний рік».

Мета:  провести детальний аналіз роботи вчителів з музичного та образотворчого мистецтва, трудового навчання та фізичної культур;ознайомитися з основними напрямками  роботи на новий навчальний рік,  надати методичні рекомендації.

Форма проведення: круглий стіл.

1.Аналіз методичної роботи за минулий 2022/2023 навчальний рік та пріоритетні завдання на 2023/2024 н. р.

2. Затвердження календарних планів та плану роботи методичного об'єднання на 2023/2024 н. р..

3.Опрацювання нормативної бази щодо викладання предметів естетичного циклу, технологій та фізичного виховання.

Методична робота між засіданнями.

1. Консультації – консультації стосовно складання календарних планів; консультації стосовно конспектів відкритих уроків та виховних заходів

2. Вивчення нормативних документів МОУН щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2023/2024 н. р.

3. Опрацювання методичних матеріалів з питань роботи вчителів естетичного циклу, технологій та фізичного виховання.

Всередині нас криються потенційні творчі можливості, й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал.

(Мартін Лютер Кінг)

ЗАСІДАННЯ IІ

(жовтень)

Тема:   «Формування творчої особистості в умовах сучасної освіти».

Мета: шляхом дослідження інтелектуальних та творчих особистісних якостей  школярів домогтися диференціації, впливу на розвиток кожної дитини з урахуванням її інтересів, мотивів, системи цінностей; стимулювати  розвиток  здібностей  кожної особистості.

Форма проведення: педагогічний аукціон

1. Доповідь на тему: «Формування творчої особистості в умовах сучасної освіти».

2. Робота з обдарованими дітьми. Підготовка та проведення олімпіад.

3. Впровадження інтерактивних форм і прийомів в організацію навчання учнів.

4. Огляд методичної літератури.

Методична робота між засіданнями.

1. Опрацювання методичної і фахової літератури, навчального матеріалу.

2.Опрацювання теоретичних питань з проблеми, над якою працює вчитель.

3. Методичні розробки уроків.

4. Взаємовідвідування відкритих уроків.

Людині, яку ми виховуємо, повинні поєднуватися моральна чистота, духовне багатство, фізична досконалість.

Сухомлинський В. В.

ЗАСІДАННЯ IІІ

(січень)

Тема:      Нестандартні уроки як форма розвитку креативності учнів.

Метастворення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності, розвитку й самореалізації кожної особистості. Намагаючись зберегти духовні цінності дитини, спираючись на унікальність і неповторність кожного учня, завжди допомагати й підтримувати у творчості.

Форма проведення: методичний фестиваль

1. Нестандарні уроки як форма розвитку креативності учнів.

2.  Результати шкільних олімпіад.

3. Технологія проведення сучасного уроку «Фізичної культури».

4. Огляд методичної літератури.

5. Затвердження календарних планів на ІІ семестр 2023/2024 н. р.

Методична робота між засіданнями.

1.   Робота з обдарованими дітьми та підготовка їх до участі в міських та шкільних    конкурсах.

2. Проведення шкільних конкурсів, виставок та концертів.

ЗАСІДАННЯ IV

(квітень)

Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники.

Т. Фулпер

Тема:        « Метод проектів і позитивне ставлення школярів до навчання»

Мета:використання проектів   на уроках естетичного циклу сьогодні необхідність, що дозволяє реалізувати основні завдання навчальної програми та виховати творчу, естетично розвинену особистість школяра, створення нових форм і методів навчання.

Форма проведення: проблемний стіл

1. Метод проектів  на уроках музики, образотворчого мистецтва, технологій та фізичного виховання.

2. «Я роблю так». Обмін досвідом .

3. Круглий стіл: «Співпраця учителя і учня на уроках та в позакласній роботі».

4.Інтернет і сучасний урок технологій

Методична робота між засіданнями.

1.  Підготовка проведення Тижня художньо-естетичного циклу.

2.   Робота консультаційних пунктів, індивідуальні заняття з питань підготовки до  державної підсумкової атестації , ЗНО.

ЗАСІДАННЯ V

(підсумкове травень)

Тема:        «Рекомендації і пропозиції щодо планування роботи МО на новий навчальний рік».

Метасистематизувати та відібрати найоптимальніші новітні технології навчально – виховного процесу.

Форма проведення: педагогічний аукціон

1. Підведення підсумків роботи. Творчий звіт учителів фізично-естетичного циклу.

2.  Рекомендації і пропозиції щодо планування роботи МО на новий навчальний рік.

3. Складання перспективного плану роботи шкільного методоб’єднання на 2023/02024 н. р.

Методична робота між засіданнями.

Проведення моніторингових досліджень рівня навченості учнів з предметів естетичних наук , трудового навчання та фізичного виховання.